Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

obi44 napsal(a):

Ahojte, v sobotu letíme do Barcelony a chtěl bych se taky zeptat, zda má někdo bližší info, jak to tam vypadá? Chápu, že roušky jsou povinné všude a pořád, ale co město (obchody, památky, restaurace,...), funguje relativně normálně/je otevřená jen část/je nějaká "večerka" po které je vše off? A ještě dotaz na pláž: na ranní výběh po pobřeží asi bude rouška nutná taky, ale jak daleko musím do vody, abych jí mít nemusel? :-) Přece nemůžou chtít, aby se lidé koupali s ní (nebo jsou pláže zavřené?)... Díky moc!


Všude jsou roušky povinné, kromě pláže a při běhání nebo jízdě na kole, je taky nikdo nemá. 

Vylidněnost je poměrně velká, pokud ale nějaké památky jsou otevřené (moc jich nebude), tak pouští pouze omezený počet lidi. Obchody a restaurace jsou otevřeny všechny normálně, kromě neděle (siesta), dbají jen na zvýšenou hygienu co se týče dezinfekce rukou. :-)

0 Citovat

Petr napsal(a):

autobus do centra - nebylo kde si koupit lístek 


To sedí... ale dopravní podnik má dobrou aplikaci, kde jde online koupit a pak se jen načte při nástupu v čtečce QR kódů... 

0 Citovat

Barcelona-Vídeň

Znovu upozorňuji Barcelona v provozu pouze terminál 1! 

(Lauda/Ryanair žádné info o změně, v autobusu pár lidí chtělo vystupovat na 2, kde čekali další lidé, kteří o uzavření také očividně nevěděli, opodál hlouček taxikářů - takže pokud někdo spěchá, tak se asi dostane, jen si to pěkně zaplatí) 

Terminál 1 - ráno - většina duty free zavřena, letiště subjektivně nízký provoz, u vstupu hned ukázat palubku + samozřejmě roušky povinné všude - jinak byli asi rádi, že odlétáme, protože jiná kontrola se nekoná :) 

PS. Roušky se přímo na plážích nenosí, jen každou chvíli hlášení o rozestupech a povinnosti nošení mimo pláže, nedokážu si představit nošení až tam bude 40C, pozitivum při první návštěvě Barcelony, alespoň to, že dcl velká část slečen na plážích i v centru nenosí vršek plavek :P 

Vídeň - letiště mnohonásobně více lidí, po příletu se nic nedělo, normál na vlak, kde už část lidí neměla roušky, ve Vídni samotné je nosí tak 5% lidí - spíše turisti,  rj z Vídně max 10% obsazenost


Edit - v některých autobusech u vstupu papíry s čárovými kódy na koupení jízdenky přes net, v letištním ale nebyly a appku jsem moc nestudoval


img-20200715-070330.jpg

0 Citovat

Alicante update: Tak špinavé moře jsem nikde jinde ve Španělsku (a asi ani nikde jinde ve světě) nezažil. U městské pláže Postiguet se to dalo čekat, bytný nám doporučil San Juan, že tam je moře čistější... bylo to ještě horší. Spousta rostlin a jiného bordelu, i dál od břehu.

V obchodech, MHD roušky povinné, na otevřených prostranstvích dobrovolné, ale většina lidí je nosí. Na plážích a v hospodách bez roušek.

0 Citovat

Petr napsal(a):

Barcelona-Vídeň

Znovu upozorňuji Barcelona v provozu pouze terminál 1! 

(Lauda/Ryanair žádné info o změně, v autobusu pár lidí chtělo vystupovat na 2, kde čekali další lidé, kteří o uzavření také očividně nevěděli, opodál hlouček taxikářů - takže pokud někdo spěchá, tak se asi dostane, jen si to pěkně zaplatí) 

Terminál 1 - ráno - většina duty free zavřena, letiště subjektivně nízký provoz, u vstupu hned ukázat palubku + samozřejmě roušky povinné všude - jinak byli asi rádi, že odlétáme, protože jiná kontrola se nekoná :) 

PS. Roušky se přímo na plážích nenosí, jen každou chvíli hlášení o rozestupech a povinnosti nošení mimo pláže, nedokážu si představit nošení až tam bude 40C, pozitivum při první návštěvě Barcelony, alespoň to, že dcl velká část slečen na plážích i v centru nenosí vršek plavek :P 

Vídeň - letiště mnohonásobně více lidí, po příletu se nic nedělo, normál na vlak, kde už část lidí neměla roušky, ve Vídni samotné je nosí tak 5% lidí - spíše turisti,  rj z Vídně max 10% obsazenost


Edit - v některých autobusech u vstupu papíry s čárovými kódy na koupení jízdenky přes net, v letištním ale nebyly a appku jsem moc nestudoval


Taky jsem včera přiletěl do Vídně z Barcelony a při výstupu před zavazadly odchytávala slečna nějaké lidi do fronty na formuláře. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Alicante update: Tak špinavé moře jsem nikde jinde ve Španělsku (a asi ani nikde jinde ve světě) nezažil. U městské pláže Postiguet se to dalo čekat, bytný nám doporučil San Juan, že tam je moře čistější... bylo to ještě horší. Spousta rostlin a jiného bordelu, i dál od břehu.

V obchodech, MHD roušky povinné, na otevřených prostranstvích dobrovolné, ale většina lidí je nosí. Na plážích a v hospodách bez roušek.

Muzu doporucit nadhernou plaz Platja del Paradis u zastavky tramvaje Paradís, je to trochu dal, ale stoji to za to :)


52056a67-166b-4b18-abfa-83ce48223b22.jpeg

0 Citovat

Dík, ale to vypadá, že je štěrková, ne?

0 Citovat

Marcel napsal(a):


Taky jsem včera přiletěl do Vídně z Barcelony a při výstupu před zavazadly odchytávala slečna nějaké lidi do fronty na formuláře. 

To jsem nějak ani nepostřehl a formulář ve smyslu odkud kam jedu nebo čestné prohlášení ?

S jízdenkou na vlak do Čr by mě ale stejně nejspíše hned pustili ne  

0 Citovat

Petr napsal(a):

To jsem nějak ani nepostřehl a formulář ve smyslu odkud kam jedu nebo čestné prohlášení ?

S jízdenkou na vlak do Čr by mě ale stejně nejspíše hned pustili ne  


Něco vyplňovali, možná ve stylu Ryanairu cestou do španělska. Bylo tam asi 5 lidi a další ještě odchytávali, ale já radši pádil pryč, aby se me to taky netýkalo :-D

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Dík, ale to vypadá, že je štěrková, ne?

Jj jsou tam kaminky, ale voda je nadherne modra a cista

0 Citovat

Od včera se snažím vyplnit formulář pro vstup (k získání QR kódu), ale furt mi to vyhazuje chybu (nejde to odeslat). Mám to vyplněné správně, bez diakritiky a je to jen den do odletu... Netuším, kde je zakopanej pes, ale tuším, že  už to do odletu asi neprolomím.  Letěl jste někdo bez QR kódu s tím,  že jste si to vyplnili až na letišti? Díky za info.

0 Citovat

Nakonec se mi to povedlo dokončit, ale musela jsem začít úplně nový formulář od počátku. Během července stačí ten papírový formulář, byly k dispozici i na příletovém letišti.

0 Citovat

Ahojte, jste někdo aktuálně v Barceloně? Já mám odletět zítra a vrátit se v úterý, situaci sleduji každý den a aktuálně sem našel toto: https://www.catalannews.com/spor...l-lockdown - znamená to tedy defakto zákaz vycházení nebo jde pouze o doporučení a můžeme si se slečnou normálně projít město? Nechystáme žádný muzea ani bary, jen venkovní prohlídka města s rouškou + pláž a koupačka. Myslím, že lockdownu se město nakonec nevyhne, otázka je, jestli to stihneme do toho úterý (odlétáme kolem poledne) a neradi bychom tam byli zavření v hotelu... Díky za info z místa, pokud tam někdo jste :-) 

0 Citovat

A čemu na tom článku nerozumíš. Katalánsko zpřísňuje opatření ve snaze se vyhnout lockdownu. Restaurace pojedou na 50% kapacity, muzea zůstávají otevřená. Je celkem bulvárně napsaný, tak má tendenci přehánět závěry. V dnešní době se nicméně všechno může měnit z hodiny na hodinu. Nicméně troufám si odhadnout, že Barcelona se do úterý neuzavře. A kdyby ano, jestli něco poletí, dostanete se domů. Stále je větší nebezpečí, že chytnete karanténu ubytovacího zařízení, protože tam pobýval s vámi někdo nakažený.

0 Citovat

https://refresher.cz/86715-Spane....sznhp.box

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Muzu doporucit nadhernou plaz Platja del Paradis u zastavky tramvaje Paradís, je to trochu dal, ale stoji to za to :)

sorry, ale co je na tomhle jako nadhernyho? to je asi jako jet k mori do Dubaje tvle...

0 Citovat

Tak Dubaj má pěkné pláže, stálé počasí a teplíčko... 😀

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

sorry, ale co je na tomhle jako nadhernyho? to je asi jako jet k mori do Dubaje tvle...

Je to spatna fotka, ale voda byla fakt modra a hezka :) 

0 Citovat

Taky jsme v Alicante. Formulář rozdávají jak v letadle, tak i na letišti, tzn QR kód není nutný, jen je to rychlejší. Na letišti měří teplotu. Ve Vídni nikdo neřešil nic, Wizzair ani nekontroloval rozměry zavazadel a letadlo tak 70% obsazenost.

Ve městě lidi poměrně dost, na pláži  není prelidneno, ale lidi tam taky málo není a jak psal výše mirjur, moře zaplavené rasama, ale je opravdu teple, takhle teple more jsem zazil jen v Thajsku. Plaja De Postiguel je z části rozkopana, něco tam dělají.

Roušky tu nosí na ulici většina lidí, na pláži občas někdo taky ma. Dost ženských, ale nemá vrchní díl plavek 🤣 Do obchodu, lékárny bez rusky nepouští a někde vyžadují i max počet osob a dezinfekci rukou. Na pláži a i na ulici policajti kontrolují rozestupy. Párkrát někoho upozornili, aby se posunul dal. Ale jinak chodit s rouškou ve 30° je fakt "zazitek"

Vcera jsme byli na veceri, v restauraci povětšinou poloprázdný a jako bonus, aby jsme se u nich najedli nám dali víno a pivo zadarmo. Jinak cena jídel 10-15e, což mi přijde stejně jako před covid.

 platba kartou zatím možná všude, kde jsme byli, i malý krámek nebo stánek s ovocem.


Ps. Pokud stále někdo je v Alicante, rádi potkáme nové tváře, kdyžtak napište.

0 Citovat

Ahoj, také se chystáme do Španělska. Odlet z Vídně do Alicante (23.7.), ubytování v Arenals del Sol. Zajímalo by mě úplně všechno, protože obavy začínají "nahlodávat" jestli to máme skutečně risknout a odletět nebo to raději vzdát. Jsme 2 rodiny a pobyt máme na 13 dní. Budu ráda za jakékoliv informace, jak to v dané oblasti ve skutečnosti vypadá.

Děkuji M. 

0 Citovat

Sledujte denní přírůstky Španělska - pokud nepřestanou stagnovat, je dost možné, že Rakousko zakáže se Španělskem lety, 13 dní je v této době hodně dlouhá doba a já osobně - ikdyž jsem se před pár dny vrátil z Katalánska - bych představu zrušeného zpátečního letu a narychlo vymýšlení letenky nazpět + v případě dalšího zhoršení možnosti nutnosti testu v ČR neriskoval.

Podotýkám, že se jedná pouze o můj subjektivní názor, aby mě tu někdo nechytal za slova. 

0 Citovat

Osobně bych 13dni taky neriskoval. Zrovna jsme v Alicante a není to dovolená, jak jsme zvyklí. Přece jenom máme určité obavy, vyhýbame se davům, dítě nenechávame běhat kde se mu zachce a hojně využíváme dezinfekci. S dětma je to o to horší a situace se může změnit celkem rychle. I my jsme byli nerozhodni a rozhodli jsme se úplně na poslední chvíli, že nakonec pojedeme.


Navíc je tu strašný vedro a to ještě není nejhůř, ale kolem oběda je lepší být zalezlej někde uvnitř, nebo ve stínu. A že by tu bylo málo lidí taky bohužel úplně neplatí.


Nakonec se docela těšíme domů, asi vůbec první dovolená, kdy si říkáme, že se těšíme zpět domů. Ne, že by to tu bylo strašný, ale ta situace, která tu panuje, není ideální pro klidnou dovolenou s dítětem.

0 Citovat

My měli naplanove Španělsko již od prosince měli jsme letět na konci srpna na 10 dni..tento týden nám wizzair zrušil z Vídně let a jsme za to celkem i dost rádi jelikož jsme věděli že by jsme si tu dovolenou neužili tak jak by jsme chtěli..navíc ty přibývajíci denní nárůsty mě znepokojily..přesunuli jsme tedy naše plány na příští rok :) 

0 Citovat

kristyna.labikova napsal(a):

My měli naplanove Španělsko již od prosince měli jsme letět na konci srpna na 10 dni..tento týden nám wizzair zrušil z Vídně let a jsme za to celkem i dost rádi jelikož jsme věděli že by jsme si tu dovolenou neužili tak jak by jsme chtěli..navíc ty přibývajíci denní nárůsty mě znepokojily..přesunuli jsme tedy naše plány na příští rok :) 

Děkuji všem za názory. 

My máme objednáno od listopadu, také s wizzair ( odlet 23.7.) a let zrušen zatím není. 

Je zvláštní, že už teď ruší lety na srpen a červencové zůstávají. Pro vás výhoda, že můžete přesunout plány a nepřijdete o peníze. A určitě se nechce nikdo "posrat", jen reálně zvažujeme možnosti a případné následky... 

0 Citovat

Alicante se dá dělat z Pardubic od 1 400,-Kč . 

Po Vídni v červenci jsem už pro jistotu udělal srpen a září z Pardubic.

Pardubice parking zdarma. V případě vlaku autobus na letiště za 10 minut.


0